Zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r., poz. 2081 ze. zm.) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest wymagane dla planowanych:
- przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko (grupa I),
- przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, jeśli obowiązek
przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) został stwierdzony w drodze kwalifikacji przez organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (grupa II);
przedsięwzięcia te są wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. 2016 r., poz. 71 ).
Wydanie decyzji środowiskowej następuje przed uzyskaniem kolejnych decyzji inwestycyjnych, tzw. decyzji budowlanych ( m.in.: decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego oraz decyzji o pozwolenie na wznowienie robót budowlanych; decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu; decyzji określającej szczegółowe warunki wydobywania kopaliny).
Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wszczyna się na wniosek podmiotu planującego podjęcie realizacji przedsięwzięcia.
-
-
Wersja do druku
- Wydział
- Termin załatwienia
- Osoba kontaktowa
- Miejsce załatwienia
- Telefon kontaktowy
- Miejsce odbioru
- Wymagane dokumenty
- Opłaty
- Tryb odwoławczy
- Uwagi
- Podstawa prawna
- Typ treściProcedury załatwiania spraw